Geopolitiek beïnvloedt onze werkelijkheid steeds nadrukkelijker — zowel in het bedrijfsleven als in de samenleving. De rivaliteit tussen grootmachten, gewapende conflicten, handelsoorlogen en de gevolgen van klimaatverandering zijn ontwikkelingen waarvan we de impact vaak direct en heel concreet ervaren.
Maar geopolitiek heeft ook een andere, minder zichtbare dimensie. Die vraagt ons verder vooruit te kijken: naar de structurele krachten die de mondiale machtsverhoudingen en de wereldeconomie in de tweede helft van de 21e eeuw zullen vormgeven.
Denk aan demografische ontwikkelingen, de internationale strijd om talent, het belang van onderwijs, de verspreiding en weerbaarheid van democratische waarden en de ingrijpende invloed van kunstmatige intelligentie. Deze thema’s bepalen niet alleen hoe landen zich ontwikkelen, maar ook waar bedrijven kansen, risico’s, markten en talent zullen vinden.
Tijdens deze bijeenkomst gaan we in gesprek met Ignacio Niño Pérez, Senior Advisor bij EY en Director van EY Geopolitics, over deze fundamentele vraagstukken. Vanwege het internationale karakter van dit onderwerp en de achtergrond van de spreker, zal de bijeenkomst plaatsvinden in het Spaans of Engels (reageren en vragen stellen mag in beide talen).
Aan de hand van zijn internationale ervaring en geopolitieke analyse kijkt hij verder dan de actualiteit van vandaag. Welke langetermijntrends moeten ondernemers en bestuurders nu al op hun radar hebben? Hoe veranderen de verhoudingen tussen economie, technologie, samenleving en macht? En wat betekent dit voor bedrijven die internationaal actief zijn of dat willen worden?
Een inspirerende bijeenkomst voor leden die beter willen begrijpen welke krachten de wereld van morgen bepalen — en welke gevolgen dat kan hebben voor hun organisatie, strategie en internationale ambities.
de spreker
Ignacio Niño Pérez is Senior Advisor bij EY en Director van EY Geopolitics.
Daarnaast geeft hij colleges over China in de studierichtingen:
- Master de Relaciones Internacionales de la Universidad Nebrija
- Curso de Experto en el Mundo Actual de la Universidad Autónoma de Madrid (UAM).
- Master de Comercio Exterior de la Universidad Rey Juan Carlos-Cámara de Comercio de
Madrid. - Curso de Geopolítica Empresarial de CEOE-Campus.
inschrijven
Schrijf je in voor dit event via onderstaand formulier. In de bevestingsmail ontvang je de betalingsgegevens.
De bijeenkomsten van de Dutch Business Club Madrid zijn in de eerste plaats bedoeld voor onze leden. Nog geen lid? Je bent van harte welkom om een lunch bij te wonen om kennis te maken.
Komt het uiteindelijk toch niet uit in je agenda? Stuur dan even een mail dan kunnen we daar rekening mee houden.